Sunday, 4 March 2012 Sunday, 4 March 2012
Stage  14:00   14:15   14:30   14:45   15:00   15:15   15:30   15:45   16:00   16:15   16:30   16:45   17:00   17:15   17:30   17:45   18:00   18:15   18:30   18:45   19:00   19:15   19:30   19:45   20:00   20:15   20:30   20:45   21:00   21:15   21:30   21:45   22:00   22:15   22:30   22:45   23:00   23:15   23:30   23:45   00:00   00:15   00:30   00:45 
D2 Djarum Super Mild Hall
 
 
 
 
 
Bobby McFerrin
 
 
 
 
 
Swing Out Sister
 
 
 
 
 
Stevie Wonder
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
D1 Telkomsel Simpati Hall
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pat Metheny
 
 
 
 
 
Al Jarreau and George Duke Trio feat Cindy Bernadette
 
 
 
 
 
 
Frank McComb
 
 
 
 
 
 
 
 
A3 BNI Hall
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Barry White Show & The Pleasure Unlimited Orchestra
 
 
 
 
 
Mamas Gun
 
 
 
 
 
Soil and `Pimp` Session
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
A2 BNI Hall
 
 
 
 
Twilite Orchestra
 
 
 
 
 
Dave Koz
 
 
 
 
 
D\'Sound
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
A1 TEBS Hall
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jeff Lorber
 
 
 
 
 
Simon Grey Live feat Tony Momrelle with Special Guest Indra Lesmana
 
 
 
 
 
Mayer Hawthorne & The County
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
C2 Brava Esquire Hall
 
 
 
 
 
 
Bob Tutupoly Tribute To Bing Slamet & Sam Saimun feat Titiek Puspa & Grace Simon
 
 
 
 
 
Trijntje Oosterhuis
 
 
 
 
 
Chante Moore feat Everette Harp
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
C1 PAC Hall
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Poncho Sanchez Latin Jazz Band
 
 
 
 
 
David Sanborn
 
 
 
 
 
Phil Perry
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kementerian Perdagangan Hall
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Trio Lestari ( Glen Fredly, Sandhy Sondoro, Tompi )
 
 
 
 
Kotak Feat Nabrassban
 
 
 
 
 
Carl Allen - RodneyWhitaker Project
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
B1 Hall MLD Spot
 
 
 
 
 
Jopie Item Band with His Son
 
 
 
 
KLA Project
 
 
 
 
Taylor McFerrin
 
 
 
 
 
Chaseiro
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Semeru Garuda Indonesia Hall
 
 
 
 
Sujiwo Tejo
 
 
 
In Memoriam Of Bubi Chen
 
 
 
Deviana und Freunde
 
 
 
Oele Pattiselanno Quintet feat Bujana
 
 
 
Joey DeFrancesco
 
 
 
 
 
 
 
Lawu Acoustic Hall
 
 
 
 
 
Heaven On Earth
 
 
 
Yoshinobu Hara
 
 
 
Sri Hanuraga Trio
 
 
 
Hector Infanzon (Mexico)
 
 
 
Shadow Puppet
 
 
 
 
 
 
 
Masima Stage
 
 
 
The Professors
 
 
 
Living Colors
 
 
 
Leonardo
 
 
 
Project Bebas - Irianti & Friends
 
 
 
WRQ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Citra Intirama Stage                                                                                        
JavaJazz Stage
 
 
Streamline Quartet
 
 
 
Andi Wiriantono Quintet
 
 
 
Monita Tahalea Quartet
 
 
 
Triba
 
 
 
Emerald BEX
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kementerian Pariwisata & Ekonomi Kreatif Hall
 
 
 
 
Galaxy Big Band
 
 
 
 
Benny Likumahuwa Like Father like Son
 
 
 
 
 
Benyamin On Jazz - Tribute To The Legend
 
 
 
 
Duwende
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
First Media Stage
 
 
 
 
 
 
 
 
IMI Talempong Chamber Orchestra & Boca a Boca
 
 
 
 
 
Tomorrow People Ensemble
 
 
 
 
Manna
 
 
 
 
Ari Pramundito
 
 
 
 
 
 
 
Djarum Lounge                                                                                        
Bromo Room
 
 
 
 
Nils Wogram Trombone Music Clinics
 
 
Music Clinic (TBA)
 
 
Music Clinic (TBA)
 
 
 
Franck Amsallem
 
 
 
Nils Wogram Nostalgia
 
 
 
 
 
 
 
 


      Special Show